Kraków w legendach

2014-06-06 przez Biblioteka

Kraków to piękne miasto, z którym związanych jest szereg legend.  Aby przybliżyć je uczniom klasy IV-tej Szkoły Podstawowej w Staniątkach do biblioteki zawitała Pani Weronika Śliwiak ,córka poety Tadeusza Śliwiaka. Barwnie opowiedziała dzieciom o najciekawszych miejscach Krakowa.

Prezentując slajdy poprowadziła wycieczkę od Dworca Głównego pod Barbakan, przez Bramę Floriańską na krakowski Rynek pod Kościół Mariacki, ulicą Grodzką na Wawel oraz pod Most Grunwaldzki. Po drodze spotkaliśmy wiele postaci z legend, między innymi: Świętego Floriana, Królową Jadwigę, braci budujących kościół Mariacki, smoka wawelskiego, Wandę co nie chciała Niemca, Lajkonika oraz najnowszą postać wpisaną niedawno w krakowski krajobraz psa Dżoka-symbol psiej wierności.

Sprawdzeniem wiadomości z całego spotkania była mapka trasy wędrówki po Krakowie oraz krzyżówka związana z postaciami, o których opowiadała Pani Weronika.