„Kramu rozmaitości wakacyjnych” ciąg dalszy

2012-08-02 przez Biblioteka

31 lipca, we wtorek dzieci z młodszej grupy wiekowej dzięki książce Ewy Mleczko „wyruszyły” w pełną niespodzianek podróż do Drakosławic – krainy smoków i różnych innych stworów. Poznały tam uroczego smoczka Mariana, który właśnie nauczył się zionąć ogniem gasząc świeczki na torcie z okazji swoich 4 - tych urodzin. Również  wesoła czwórka przyjaciół Marianka: jaszczurka Lucyna, krokodyl Wiesiek, żółw Szybki Dżony oraz pająk przypadła dzieciom do gustu. Na zakończenie zajęć podobizny bohaterów tej opowieści zostały utrwalone przez dzieci „pędzlem i kredką”. na kartkach papieru.
Natomiast dzieci z grupy starszej, dzięki prezentacji multimedialnej oraz ciekawym książkom zwiedziły dwa kolejne europejskie kraje: Niemcy i Włochy.

Środa (1.08) zaś obfitowała w liczne zabawy ruchowe i konkursy. Hitem na zajeciach w grupie młodszej okazała się inscenizacja „Rzepki „Juliana Tuwima” w wykonaniu małych aktorów, którzy wcielili się w postaci z wiersza z zapałem „wyrywając jędrną i krzepką rzepkę”. W grupie 7 i 9 latków najwięcej emocji i śmiechu dostarczyły zabawy ruchowe z wykorzystaniem kolorowej chusty animacyjnej. W jednej z nich dzieci miały za zadanie na wyścigi zgadnąć imiona kolegów, a w kolejnej chusta imitowała wzburzone morskie fale. Niemałym wyzwaniem była dla nich także gra planszowa, która sprawdzała wiedzę ortograficzną.