"Krasnale" z Przedszkola w Podłężu

2013-12-10 przez Biblioteka

10 grudnia na spotkanie w Bibliotece Publicznej w Podłężu zaprosiliśmy starszaków z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Naszymi gośćmi była grupa IV B – Krasnale, z Panią wychowawczynią Anną Szeląg.

Oczywiście dzieci zapoznały się z pomieszczeniami naszej placówki, rozmieszczeniem działów, zasadami panującymi przy zapisie do Biblioteki oraz podczas korzystania z księgozbioru.

Sporą część lekcji poświęciliśmy na rozmowę na temat obchodzenia się z książkami. Dzieci świetnie wiedziały co należy zrobić zanim rozpocznie się czytanie i czego nie należy robić aby książka się nie zniszczyła. Pomocne były tu kolorowe ilustracje, które dzieci wybierały i przypinały do tablicy.

Z uwagi na to, że Krasnoludki już próbują swoich sił w czytaniu i poznają literki wysłuchaliśmy wiersza Pani Wandy Chotomskiej ze zbiorku pt. „Kram z literami”, który bardzo rozweselił najmłodszych i przypomniał cały alfabet.

Duża część dzieci przybyłych do Biblioteki często odwiedza nas wraz z rodzicami, pozostałe z pewnością już niedługo będą jej czytelnikami. Aby zachęcić do korzystania z naszych zbiorów każdy uczestnik spotkania otrzymał prezent w postaci książeczek Wydawnictwa Skrzat, ufundowanych przez Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach oraz zakładkę z informacjami o naszej działalności.