Krasnoludki dbają o książki

2015-10-06 przez Biblioteka

Dzięki grupie „Krasnoludków” z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu przedpołudnie, 6 października, w Bibliotece Publicznej w Podłężu było bardzo pogodne i radosne. Za oknami panowała mgła, ale maluchom nie przeszkadzała w świetnej zabawie podczas pierwszej wizyty w naszej siedzibie. Prowadząca zajęcia Pani Anetka Kurak zachęciła przedszkolaków do uważnego słuchania opowiadania o Franklinie i jego perypetiach związanych ze zgubioną książką, którą pożyczył w Bibliotece. Następnie uczestnicy lekcji bibliotecznej opowiadali jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić aby ich nie zniszczyć. „Krasnoludki” dowiedziały się również jakie warunki należy spełnić, jeśli chce się zostać czytelnikiem naszej Biblioteki. Poznały zasady wypożyczania i korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz oglądnęły dział z książkami dla najmłodszych.

Na pamiątkę wizyty w Bibliotece przedszkolaczki wykonały samodzielnie ilustracje do swoich ulubionych bajeczek. Mamy nadzieję, że dzisiejsza lekcja korzystnie wpłynie na czytelnictwo wśród najmłodszych, którzy doskonale wiedza jak dbać o książki. Czekamy na Was  i zachęcamy do korzystania z księgozbioru wszystkich uczestników spotkania.