Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Królestwo zabawek i kolorowe pudełka

2013-04-11 przez Biblioteka

11 kwietnia sześciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach kolejny raz uczestniczyły w warsztacie biblioterapeutycznym. Czwartkowe spotkanie pt. „Jak ja nie lubię sprzątać” oparte zostało na bajce psychoedukacyjnej „O dziewczynce, która nie lubiła sprzątać”. Czytany tekst i zabawy manualne utwierdziły przedszkolaków, że utrzymanie porządku wcale nie jest trudne.

Było to już czwarte, ostatnie spotkanie, które zamykało program biblioterapeutyczny pt. „O emocjach”. Celem programu było przybliżenie małym uczestnikom emocji - co to jest? Jak je wyrażamy i rozpoznajemy? Szczególną uwagę zwróciliśmy na złość, aby umieć ją dobrze opanować i okazywać tak, aby nie ranić innych. Ponadto założeniem  programu było minimalizowanie niechęci do sprzątania i utrzymywania porządku, a także zwrócenie uwagi na poszanowanie nie tylko zabawek, również przedmiotów codziennego użytku.

Dziękujemy serdecznie grupie Leśne Ludki za miłą współpracę i świetną zabawę!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki