Książka i jej mali użytkownicy

2013-06-06 przez Biblioteka

Mimo deszczowej aury na czerwcowe ”popołudnie z dziecięcą literaturą” przybyła grupka „wiernych” miłośników tych bibliotecznych spotkań. Na zajęciach rozmawialiśmy o znaczeniu książek w naszym życiu, mówiąc także o potrzebie ich poszanowania. Dzieci wysłuchały tekstu pt. „Skarga książki”, po czym wspólnie komentowały, w jaki sposób obchodzili się z książką różni jej mali użytkownicy.

Następnie jedno z dzieci  głośno  odczytało ”Prośby książki”, z których jedna brzmiała „Nie zaginaj rogów, używaj zakładki”. Zatem, aby spełnić „oczekiwanie książki” dzieci z kolorowego papieru, przy pomocy kleju i nożyczek „wyczarowały” różne kształtem i kolorem  zakładki.

Na zakończenie już małym uczestnikom dużą przyjemność sprawiło ”buszowanie” w książkach z naszych bibliotecznych pólek oraz zabawa z balonikami, które wcześniej ozdabiały.