Książki które niosą uśmiech - Spotkanie z Marcinem Pałaszem

2010-05-26 przez Biblioteka

26 maja Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zorganizowała spotkanie z Marcinem Pałaszem – autorem książek dla dzieci i młodzieży. Autor mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 ksiązką pt. „ Opowieści z krainy potworów”. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród w tym dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Dotychczas opublikowano 16 jego książek, a kolejne już wkrótce ukażą się na pólkach księgarskich. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV ze szkoły Podstawowej w Niepołomicach.

Nasz gość okazał się osobą niezwykle komunikatywną i bezpośrednią, w której drzemią ogromne pokłady radości i humoru. Stąd też trwające ponad godzinę spotkanie było właśnie takie pogodne i wesołe, a salwy śmiechu roznosiły się po całej bibliotece.
Autor opowiadał dzieciom nie tylko o swoich fascynacjach twórczych ale także o licznych przezabawnych sytuacjach w życiu. Które mu się przydarzyły. Dzieci były zachwycone. Marcin Pałasz opowiadając o swoich książkach wspominał również swoich rodziców i dziadków, którzy mieli ogromny wpływ na to jakim jest człowiekiem. To niezwykłe poczucie humoru i optymizm – jak powiedział odziedziczył po swojej mamie.

Uczestnikom udzielał wielu cennych rad, zachęcając by próbowali rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Dzieci ośmielone przyjaznym sposobem bycia autora zadawali mu wiele pytań zarówno o jego książkach jak i życiu osobistym. Na wszystkie pytania autor chętnie i wyczerpująco odpowiadał.
Na zakończenie nasz gość składał dedykacje i autografy. Nie zabrakło kwiatów i podziękowań za tak wspaniałe spotkanie. Dzieci z radością ale też z żalem opuszczały Bibliotekę.