Książki to skarb

2017-05-02 przez Biblioteka

27 kwietnia Biblioteka Publiczna w Podłężu, miała zaszczyt zaprosić po raz drugi na spotkanie autorskie znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka. Ponieważ aura nie sprzyjała spacerom, Misie i Pszczółki z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu uczestniczyły w tym wydarzeniu na terenie swojej placówki.

Mimo ulewnego deszczu i bardzo sennej pogody przedszkolaczki z energią i zaangażowaniem brały udział w spotkaniu z Panem Kuleczką, jego przyjaciółmi oraz Wesołym Ryjkiem, których przywiózł ze sobą w wielkim, czarodziejskim kufrze Pan Wojciech.

Wspaniała zabawa z pacynkami wydobytymi z przepastnej walizy, towarzyszyła dzieciakom podczas czytania przez autora, opowiadania o przygodach Pana Kuleczki. Ale zanim do tego doszło Pan Wojciech Widłak opowiedział o tym jak powstaje książka, i co jest potrzebne żeby zaistniała.

Przedszkolaki szybko wpadły na pomysł, że oprócz wszystkich osób biorących udział w jej powstaniu, począwszy od autora i ilustratora, poprzez drukarza i księgarza, to czytelnik odgrywa tu najważniejszą rolę. To czytelnik odkrywa w niej prawdziwe skarby: podróżuje, poznaje, uczy się i przeżywa wspaniałe przygody.
Okazją do takich doświadczeń jest również kolejna seria książek, zaprezentowana podczas naszego spotkania. Bohaterem tego cyklu jest uroczy Wesoły Ryjek, jego rodzice oraz przytulanka.

Pełne ciekawych historii, pięknie ilustrowane opowiadania z pewnością będą dla Misiów i Pszczółek skarbem, który pozwoli rozwinąć im skrzydła w świecie książek. Dowodem na to była długa kolejka oczekujących na dedykację Pana Wojciecha, w zakupionych przez przedszkolaków książeczkach.