"Kubusie" lubią Bibliotekę!

2014-11-19 przez Biblioteka

19 listopada grupa starszaków z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu odbyła lekcje biblioteczną w naszej placówce. Dla większości dzieci była to kolejna wizyta w Bibliotece i doskonała okazja do kontynuowania przygody z książką. Celem naszego spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, określenie roli jaką pełni nasza instytucja oraz nawiązanie serdecznych kontaktów.

Grupa IV A – Kubusia Puchatka, świetnie odnajdywała się w pomieszczeniach Biblioteki. Dzieci, które często nas odwiedzają z zapałem pokazywały niezaznajomionym kolegom półki z książkami dla najmłodszych i śmiało opowiadały o zasadach panujących podczas wypożyczania książek. Chwilą relaksu było czytanie opowiadania o lubianym przez przedszkolaków żółwiku Franklinie i jego perypetiach związanych z książką wypożyczoną w Bibliotece. Ten krótki tekst był inspiracją do dyskusji na temat książek i ich poszanowania, a także zachętą do poznania innych pozycji z bibliotecznych półek.

Następnie starszaki zwiedziły całą Bibliotekę i zapoznały się z poszczególnymi działami. Na zakończenie samodzielnie wybierały książki, które ich interesowały i mogły je spokojnie przejrzeć. Aby wycieczka do Biblioteki była jeszcze większą atrakcją i zachętą do korzystania z jej zbiorów, każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę książeczkę o śmiesznym hipciu Maksie oraz zakładkę z informacjami o działalności naszej placówki, a także kolorowankę z bohaterem naszego spotkania – Franklinem. Dzieciaki obiecały odwiedzać Bibliotekę i prosić starszych o codzienne czytanie, tak jak to robią w przedszkolu. A więc czekamy na nowych czytelników z grupy Kubusia Puchatka, a już zapisanych zapraszamy po nowości wydawnicze!Dziękujemy wychowawczyni Pani Annie Szeląg za ciągłą współpracę z Biblioteką i nieustanne propagowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków.