Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

„Kulinarny finał bibliotecznych wakacji”

2017-07-18 przez Biblioteka

Piątek 14 lipca był finałowym dniem trwających 2 tygodnie bibliotecznych spotkań pod hasłem: „Książka, zabawa i słońce na wakacyjne miesiące”. W trakcie ostatnich zajęć z grupą młodszych uczestników było „śmiesznie, słodko i filmowo”. Na początek sporą dawkę gromkiego śmiechu wywołały wiersze znanych polskich autorów, znajdujące się w „Chichotniku czyli w Księdze śmiechu i uśmiechu” oraz wierszyki z „Wesołej Kuchni”. Potem przyszła pora na spotkanie z „niebieskimi  stworzonkami” czyli Smerfami w kilku filmowych odcinkach. Zaś przysłowiową „wisienką na torcie” były zajęcia kulinarne, w ramach których  dzieciaki mając do wyboru bitą śmietanę, kremy, maliny i wafelki przygotowały słodkie babeczki, które udekorowały według własnych pomysłów. Babeczki wyglądały wyśmienicie i tak też smakowały.

Starsza grupa ugotowała kremową zupę brokułową. Okraszana grzankami smakowała tak dobrze, że nawet dzieciaki, które nie lubią brokułów oblizywały miseczki. Na deser mali kucharze upichcili prosty, ale pyszny deser. Słodkości takie jak herbatniki, owoce, bita śmietana układane warstwami w małych szklaneczkach wyglądały idealnie. „Słodki przekładaniec” wyglądał rewelacyjnie! I tak też smakował. Ostatnim ważnym akcentem spotkania było wręczenie dzieciom dyplomów (podziękowanie za aktywne uczestnictwo) opatrzonych świetnym wizerunkiem „sowy –podróżniczki”. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki