Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Lamelia Szczęśliwa i jej sposób na nudę

2016-10-13 przez Biblioteka

12 października  środowe popołudnie było bardzo zimne i deszczowe. Pomimo iście jesiennej aury za oknem nie zabrakło naszych wiernych bywalców na cyklicznych popołudniowych zajęciach.

Tym razem dzieciaki poznały szaloną Lamelię Szczęśliwą, która jest bohaterką książeczek z serii „Przygoda z Lamelką” autorstwa Joanny Krzyżanek. Na tak deszczowe popołudnie zaprezentowałam uczestnikom tytuł „Lamelia Szczęśliwa i jej sposób na nudę”. Bowiem, w czasie deszczu dzieci się nudzą… I naszej Lamelii też się nudziło, ale miała świetny sposób żeby ją przegonić. Słuchacze byli zaskoczeni, bo nie był to telewizor, układanie puzzli czy zabawa ulubioną zabawką. Sposobem na „zabicie” nudy był stos starych gazet. Ze starego papieru, można złożyć wiele ciekawych rzeczy jak wachlarz, łódkę czy nawet kopertę na list. Ale my zrobiliśmy jeszcze coś innego. Mianowicie dzieciaki za pomocą wycinek ze swoich gazet zrobiły przepiękne, jesienne kolaże.   

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki