Lato w Bibliotece

2010-08-25 przez Biblioteka

Zakończyły się wakacyjne spotkania z najmłodszymi w naszej Bibliotece. Uczestniczyło w nich 102 dzieci. Jak co roku, czas spędzony w Bibliotece upłynął pod znakiem świetnej zabawy. Były liczne konkursy i rywalizacje drużynowe. Dzieci mogły wykazać się wieloma manualnymi i zręcznościowymi umiejętnościami.

Największym powodzeniem cieszył się konkurs piosenki, w którym zwyciężył duet Ania Malaca i Kasia Mońko. Wiele emocji wzbudził też konkurs na najpiękniejszą bajkę o Bibliotece. Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie zwyciężyli bracia Karol i Kacper Urych, którzy mają wyjątkowy talent literacki. Był też konkurs zręcznościowy, na najlepszego gracza „jo-jo”- tu niepokonany okazał się Maciej Lebiest. Również ta rywalizacja dostarczyła niezapomnianych wrażeń, oj działo się!!! Nie zabrakło nagród dla dzieci uzdolnionych plastycznie. Uczestnicy zajęć rysowali ulubionego bohatera i wyklejali letnie pejzaże przy pomocy suszonych traw i liści. Najlepsze w tej dziedzinie były Kasia Mońko, Ania Malaca, Natalia Urych oraz Klaudia i Patrycja Krawczyk.

Świetnie bawiliśmy się przy układaniu rymowanek związanych z książkami i Biblioteką. Oto jedna z nich :

Harry Potter to magia i przygoda,
Myślę, że każdemu się spodoba.
Siedem tomów czyta się z zapartym tchem,
Rano, w dzień i przed snem!!!
Okazało się, że w naszej grupie nie brakuje łasuchów. Ale tym razem to nasi najmłodsi samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne sałatki owocowe, każdy miał w tym swój udział, a jak smakowało!!!

Na zakończenie wakacyjnych zajęć wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursów atrakcyjne nagrody. Dwa tygodnie z Biblioteką szybko upłynęły, ale już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia, a wszystkim czytelnikom i uczestnikom zajęć życzymy udanych wakacji.

Wszystkie prace konkursowe są udostępnione w naszej Bibliotece!!!
Zapraszamy do obejrzenia wystawy!!!