Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Laurki dla naszych Mam

2016-05-19 przez Biblioteka

18 maja kolejne środowe zajęcia popołudniowe zgromadziły liczną dziecięcą publiczność. W tematykę spotkania wprowadził dzieci wiersz Cz. Janczarskiego pt. "Piękny dzień".

Po wysłuchaniu wiersza wszyscy wiedzieli, że mowa jest o Święcie Mamy, podając nawet jego dokładną datę. W tym wyjątkowym Dniu małe dzieci, trochę starsze i całkiem dorosłe składają Mamom życzenia, wręczają kwiaty i prezenty, okazując w ten sposób wdzięczność za wielką matczyną miłość, codzienną troskę i trud włożone w ich wychowanie. Potem dzieci uczestniczące w spotkaniu chętnie opowiadały o swoich mamusiach, o tym za co najbardziej je kochają, a także opisywały ich wygląd zewnętrzny. Spotkanie urozmaicono zabawą, w czasie której dzieci ruchem i gestem demonstrowały codzienne prace domowe wykonywane przez Mamy.

Ostatnie pól godziny zarezerwowano na tworzenie pięknych laurek, w których znalazło się miejsce na życzenia, kwiaty i portreciki mam wykonane własnoręcznie przez dzieciaki. Swoje prace dzieci zabrały do  domu, by w dniu 26 maja wręczyć je kochanym Mamusiom. Prace można podziwiać na zdjęciach, do których najmłodsi chętnie pozowali.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki