Lekcja biblioteczna

2016-02-09 przez Biblioteka

W dniu 05.02.2016 r. odbyła się w Bibliotece Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim lekcja biblioteczna dla uczniów kl. II Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego.

Tematem lekcji była „Droga książki od pisarza do czytelnika”. Dzieci miały okazję wysłuchać pogawędki na temat powstania książki oraz wprowadzenia jej do księgozbioru biblioteki. Okazało się, że  książka musi  przejść bardzo długą drogę od pomysłu przez pisanie, ilustrowanie, drukowanie, zakup, opracowanie i wypożyczenie.

Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Na zakończenie nasi mili goście dostali zakładki do książek i kalendarze” Skrzata”.