Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Lekcja historii dla najmłodszych

2013-11-08 przez Biblioteka

Kolejne środowe popołudnie z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” miało charakter niezwykłej lekcji patriotyzmu. Rozmawialiśmy bowiem o naszym narodowym Święcie Niepodległości, które obchodzone jest bardzo uroczyście dniu 11 listopada.
Dzieciom w przystępny sposób przybliżono historię tego święta, ”cofając” się do 1918 roku, kiedy to wraz z zakończeniem I wojny światowej Polska stała się wolnym krajem. W atmosferę powagi wprowadził dzieci czytany na głos wiersz WŁ. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Zaś stanowiące o naszej tradycji i historii legendy o Orle białym oraz o Warsie i Sawie przypomniały dzieciom kim jesteśmy i skąd się wywodzimy. Mali uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością naszych symboli narodowych czyli godła, flagi oraz stolicy Polski
Na naszym spotkaniu nie zabrakło też małej „twórczości” manualnej. Tym razem dzieci przy pomocy piórek, pasteli w kolorach żółtym, białym i czerwonym „ozdabiały” ilustracje przedstawiające orła w koronie czyli nasze godło państwowe.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki