Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

"Leśne Ludki współpracują"

2015-04-21 przez Biblioteka

Grupa pięcio i sześcio- latków z Przedszkola Samorządowego zaraz po śniadanku przybyła do naszej Biblioteki. Leśne Ludki brały udział warsztacie pt. "Każdy jest częścią grupy". Było to pierwsze spotkanie, które otwierało cykl zajęć biblioterapeutycznych pt. : "W grupie siła".
Na spotkaniu wykorzystano tekst Hanny Hajzak pt. "Mrowisko". Główny bohater naszej bajeczki – Trutek, był najsilniejszą mrówką w całej grupie. Niestety nie umiejąc współpracować i prosić o pomoc swoich kolegów i koleżanek szybko przekonał się, że czasem samemu nie da się wszystkiego zrobić. Czytana opowiastka uświadomiła dzieciom, że każdy z nas posiada jakiś talent czy umiejętność, który w grupie można wykorzystać we wspólnym działaniu. Współpraca daje wiele korzyści i satysfakcji. Mali uczestnicy przekonali się o tym, wykonując razem mrowiska i bawiąc się w "Bilard".

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki