Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Literacko - plastyczne Walentynki

2013-02-14 przez Biblioteka

Dzieci zapoznały się z historią tego święta i jego obchodami w różnych częściach świata. Ten wyjątkowy dzień w roku  jest pełen miłości i szacunku dla osób szczególnie bliskich i przyjaciół. Stałym niemalże elementem Dnia Św. Walentego  jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych  ozdobnych karteczek, opatrzonych życzeniami czy też wierszykami wyrażającymi przede wszystkim miłość i przywiązanie.

Nasz biblioteczny Kącik Myszki Miki był zatem pełen czerwonych serduszek, baloników i innych barwnych elementów. Dzieci bowiem ozdabiały nimi samodzielnie wykonywane karteczki dla swoich kochanych bliskich. A walentynkowy, radosny nastrój mocno podkreślały jeszcze czytane na głos „Wiersze Walentynkowe  od lat dwu aż  do stu!" Karola Kozłowskiego.

Niektóre z nich bardzo zabawne, na życzenie dzieciaków czytaliśmy kilkakrotnie.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki