Makieta linii kolejowej w bibliotece

2013-02-25 przez Biblioteka

Od połowy lutego w siedzibie Biblioteki w Podłężu można zobaczyć wyjątkowy eksponat. Jest nim jednosegmentowy moduł szlaku jednotorowego, wzorowany na fragmencie linii kolejowej przebiegającej przez naszą miejscowość. Autorem tego pięknego modelu jest mieszkający w Podłężu Pan Grzegorz Hudyga. Swojemu hobby, z krótkimi przerwami oddaje się już od czasu szkoły sredniej. Stale rozwija swoją pasję tworząc co raz trudniejsze i bardziej skomplikowane modele oraz uczestnicząc w wystawach makiet kolejowych. Udało się namówić Pana Grzegorza na udostepnienie szerszemu gronu odbiorców jednego z modeli. Juz od pierwszego dnia wzbudzia wielkie zainteresowanie i bardzo podoba się zarówno małym jak i dużym uzytkownikom Biblioteki. Często słychać słowa zachwytu u dzieciaków i pochwały dorosłych pod adresem autora. Dlatego zachęcamy do odwiedzin w Bibliotece i zobaczenia modułu.