Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Mali bohaterowie

2012-03-14 przez Biblioteka

14 marca uczestnicy środowego spotkania z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” mieli okazję poznać dzięki niezwykłej książce Barbary Gawryluk prawdziwych małych bohaterów.

Są nimi zarówno młodsze jak i starsze dzieci, które w sytuacjach zagrożenia potrafią zachować się dorośle, mądrze i odpowiedzialnie, ratując niejednokrotnie siebie i innych. Prawdziwe historie m.in. Przemka, Karolinki, Ady, Marty i Estery nie tylko wzruszyły małych słuchaczy ale też wzbudziły podziw dla ich bohaterskiej postawy.

Następnie dzieciaki na szóstkę „zaliczyły” mały test ze znajomości kilku ważnych numerów alarmowych. Znajomość tych numerów ale też własnych adresów domowych pomaga właściwie zareagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Na zakończenie miła niespodzianką dla dzieci okazały się wafelkowe „słodkie ordery” które samodzielnie „zdobiły” i wykonywały.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki