Maluchy w bibliotece

2014-10-15 przez Biblioteka

W środę 15 października 2014 r. miało miejsce inicjujące spotkanie w bibliotece. Uczestniczyła w nim blisko 50 osobowa grupa maluchów z Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej. „Pszczółki” i „Biedronki” zapoznały się z biblioteką i jej zbiorami. Z zaciekawieniem oglądały bogato ilustrowane książki przeznaczone dla małych czytelników. Dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem, oraz jak zachowywać się w bibliotece. Przeczytany na głos wiersz J. Huszcza pt: ,,Skarga książki” był pretekstem do rozmowy o poszanowaniu książek i porządku na bibliotecznych półkach.

W drugiej części spotkania dzieci chętnie odpowiadały na zadawane zagadki z „Misiowej szufladki”, wykazując się doskonałą znajomością bajek. Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał w prezencie książeczkę Katarzyny Rychli o przygodach małego hipopotama Maksia, oraz zakładkę do książek z informacjami o Bibliotece Publicznej w Woli Batorskiej. Żegnając się maluchy przekazały bibliotekarce laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książek i obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się do biblioteki.