Mały Lolek i Wielki Jan Paweł II

2016-10-21 przez Biblioteka

19 października cykliczne środowe zajęcia, które zgromadziły 5 i 6-letnich uczestników były wyjątkowe. W czasie bowiem godzinnego spotkania opowiedziano dzieciom o Janie Pawle II, Papieżu - Polaku, którego pokochał cały świat.

Na wstępie zaproszono dzieci do wspólnej lektury książki Urszuli Kozioł pt.”Błogosławiony Jan Paweł II – Z Polski do Nieba”, zaznaczając, że jest ona oparta na prawdziwej historii. Najmłodsi z wielką uwagą wysłuchali tej wzruszającej opowieści. Aby rozszerzyć jeszcze historię życia Papieża Polaka i poznać więcej szczegółów sięgnęliśmy po kolejne książki z bibliotecznego księgozbioru traktujące o Janie Pawle II. Uczestnicy mieli zatem okazją obejrzeć m.in.   fotografie przedstawiające Papieża w różnych latach życia, poznać poszczególne elementy garderoby papieża –podróżnika, pojazdy, którymi podróżował po świecie.

My również „wyruszyliśmy” w podróż z Janem Pawłem II, śladami Jego pielgrzymek. Było to możliwe, dzięki pełnej humoru i bogatej w ilustracje książce J. Krzyżanek pt.” Jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”. Spotkania  z australijskim kangurkiem czy babcią Natalią w Mozambiku skupiły uwagę milusińskich i zainspirowały rozmowę o szacunku wobec starszych ludzi i  o odpoczynku. A potem dobrą zabawę i wiele uśmiechów zapewniły dzieciom masażyki-rymowanki oraz kolorowanie postaci Jana Pawła II. Ponieważ Papież troszczył się o wszystkich ludzi na świecie, zostawił nam drogowskazy, by te pomagały nam w życiowych wędrówkach. Niektóre z nich, dzieci starały się zapamiętać, by się nie zgubić w tych wędrówkach, tylko kroczyć właściwą drogą.