„Marcowy kwiatek dla wszystkich Pań”

2014-03-07 przez Biblioteka

5 marca środowe spotkanie z cyklu „Podróże po dziecięcej literaturze” przeznaczone dla 5 i 6 latków poświęcono zbliżającemu się Dniu Kobiet, który jest wyjątkowy dla wszystkich Pań zarówno tych „dużych jak i „małych”.

Krótka historia tego Święta oraz rozmowa z małymi uczestnikami  na temat zawodów wykonywanych przez kobiety w szczególności  zaś przez ich mamy były „wstępem” tego sympatycznego spotkania.

Zajęcia „przeplatano” również czytaniem okolicznościowych wierszy z okazji 8 marca autorstwa m. in. Doroty Gellner czy L.J. Kerna.

Mali słuchacze otrzymali też kilka cennych rad, jak być dżentelmenem i odnosić się do kobiet i dziewczynek z szacunkiem nie tylko w Dniu Kobiet, ale każdego dnia w roku.

Chłopcy również mieli własne pomysły, jak należy się zachowywać aby np. dziewczynki w ich otoczeniu były szczęśliwe i wesołe.

8 marca panowie najczęściej wręczają paniom wiosenne kwiaty. Toteż chłopcy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonywania z kolorowego papieru efektownych kwiatów z zamiarem wręczania ich „najbliższym kobietkom”, czyli np. mamie, babci czy siostrze.

Godzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, toteż rozstaliśmy się w doskonałych humorach.