Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

„Marcowy kwiatek” na Święto Kobiet

2013-03-07 przez Biblioteka

Kolejne cykliczne spotkanie literacko-edukacyjne dla najmłodszych przebiegało pod znakiem zbliżającego się Dnia Kobiet, kiedy to „spieszą chłopcy i panowie z bukietem życzeń w barwach kwiatów – Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet” Z tej okazji dzieci biorące udział w zajęciach z wielkim zaangażowaniem wykonywały laurki nie tylko dla swoich mam ale także dla koleżanek. Efektem ich twórczych działań plastycznych były wiosenne, barwne tulipany oraz motylki, które ”uśmiechały się” z kolorowych kartek.

Radosną atmosferę podkreślały czytane na głos wiersze z okazji Święta Kobiet pióra różnych poetów, m.in. Władysława Bełzy, L.J. Kerna czy Doroty Gellner, zamieszczone w książce pt. „Sto wierszy na każdą okazję”. Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek w postaci pysznych babeczek, które mali uczestnicy”  samodzielnie ozdabiali słodkimi dodatkami”.

Wyśmienite babeczki smakowały zarówno dzieciom jak i towarzyszącym im Mamom.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki