Misie pożyczają książeczki

2017-03-28 przez Biblioteka

28 marca - wtorkowe, bardzo wiosenne przedpołudnie było doskonałą okazją do spaceru i odwiedzenia Biblioteki Publicznej przez Grupę Misiów z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu.

Wizyta małych czytelników była kontynuacją naszych cyklicznych spotkań w Bibliotece. Dziś przedszkolaki przyniosły piękne prace plastyczne, których tematem były ulubione bajkowe postacie. Wszystkie „dzieła” zostały wyeksponowane w Bibliotece i wezmą udział w konkursie.

Kolejnym etapem poznawania Biblioteki przez Misie było zaznajomienie się z procesem wypożyczania książek. W tym celu grupa starszaków założyła wspólne konto i otrzymała kartę biblioteczną. Później dzieciaki wybierały książeczki, które będą czytać razem w przedszkolu. Propozycji było wiele, ale zdecydowano się na trzy pozycje wydawnicze, które pomogła wypożyczyć najmłodsza w grupie - Kasia. Misiom bardzo podobało się wszystko co związane z programem komputerowym nadzorującym obsługę czytelników i z samym procesem wypożyczania. Starszaki bardzo uważnie śledziły związane z tym czynności i wszystkie bardzo chciały choć na chwilę zamienić się w bibliotekarza.

Bardzo sympatyczne spotkanie z książką zakończyliśmy czytaniem wiersza Pani Wandy Chotomskiej pt. „Bocian”, który świetnie nawiązuje do wiosennej pogody towarzyszącej Misiom podczas zajęć w Bibliotece.