Mój ulubiony bohater książkowy

2015-12-08 przez Biblioteka

2 grudnia już po raz drugi na przestrzeni ostatnich kilku tygodni Biblioteka w Staniątkach gościła uczniów klasy I B. Uczniowie zapoczątkowali nowy cykl spotkań jakie będą realizowane w staniąteckiej bibliotece pod hasłem „Mój ulubiony bohater książkowy”. Pierwszaki same zaproponowały aby stworzyć warsztaty których bohaterem będzie znany i lubiany przez wszystkie dzieci Żółwik Franklin. Pani Bibliotekarka Alicja zgodnie z wolą dzieci przygotowała taki program. Spotkanie jak zwykle rozpoczęło się od przywitania dzieci i rozdania plakietek z imieniem każdego z uczestników. Następnie po krótce przedstawiona została postać Franklina oraz historia kanadyjskiej pisarki  Paulette Bourgeois. Spod jej pióra wyszło ponad ćwierć setki książeczek o  przygodach żółwika. Franklin w wersji książkowej ukazują się w Polsce nakładem bielskiego wydawnictwa Debit, natomiast kreskówka o tym samym tytule nadawana była na antenie wielu polskich kanałów.

Następnie dzieci wysłuchały i obejrzały krótką historyjkę o przygodach Franklina i jego przyjaciół oraz dowiedziały się przy okazji w jaki sposób można założyć sobie kartę biblioteczną i korzystać z bibliotek. Oczywiście nie zabrakło również sztandarowego punktu programu czyli quizu wiedzy o Franklinie. Ponieważ czas zajęć nieubłaganie mijał a w programie były jeszcze kolorowanki i zabawy graficzne z Franklinem na ręce pani Wychowawczyni zostały przekazane labirynty oraz malowanki które dzieci wykonają w szkole a następnie przekażą do Biblioteki w celu stworzenia wystawy prac malarskich.