Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

"Moje Dzieci - Mój Świat"

2016-02-18 przez Biblioteka

W piątkowy wieczór 5 lutego, w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Moje Dzieci – Mój Świat”. Autorką zdjęć jest niepołomiczanka, absolwentka Akademii Fotografii Dziecięcej – Dominika Sowa.

Wystawa składa się z 77 wybranych fotografii z 2015 roku, przedstawiających codzienność Kai i Mili – córek pani Dominiki. Układ fotografii na wystawie nie jest przypadkowy - został dokładnie przemyślany przez autorkę zdjęć, tak, aby tworzył pewną historię zamkniętą w kadrach.

Na wernisażu zebrała się liczna grupa osób, wśród których nie zabrakło rodziny i znajomych  naszego gościa. Dopisała także grupa foto-mam z Akademii Fotografii Dziecięcej wraz z Krystyną Sudoł (Instruktorką AFD). Na wystawę przybyły również wraz z dziećmi przyszłe foto-mamy, które już 19 lutego rozpoczynają przygodę z fotografią na Warsztatach Fotograficznych dla mam w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach.

Przybyłych gości powitała Dyrektor Biblioteki - Joanna Lebiest, która w kilku słowach opowiedziała o autorce zdjęć oraz o jej pasji fotografowania. Pani Dominika była bardzo wzruszona. Dzisiaj tak wspomina ten dzień - „Było to dla mnie i Kai (bo Mila chyba jeszcze nie do końca rozumiała co się działo) niesamowita chwila, tak wiele pozytywnych słów skierowanych w naszą stronę, uśmiechów, osób oglądających nasze zdjęcia.”

Wszyscy podziwiali zgromadzone na wystawie fotografie, nie zabrakło także rozmów i dyskusji na temat pasji pani Dominiki. Nic w tym dziwnego, bowiem na wernisaż przybyło wiele osób związanych właśnie z fotografią.

Akademia Fotografii Dziecięcej, której absolwentką jest Dominika Sowa, to internetowa szkoła dla mam, dla których fotografowanie swoich bliskich stało się pasją. Celem Akademii jest nauczenie mam jak fotografować swoją rodzinę i bliskich, mając jednocześnie możliwość spędzania z nimi bezcennego czasu. Mamy decydują się na zajęcia w Akademii, ponieważ nauka online jest dla zajętych kobiet bardzo dobrym rozwiązaniem - uczą się w dowolnym dla siebie czasie i miejscu, pod okiem instruktorek, a co najważniejsze w gronie innych mam, które sobie wzajemnie pomagają, motywują się i inspirują. Na kursach Akademii uczy się ponad 4000 mam z całego świata.

Na wystawę  do bibliotecznej „Galerii na Schodach” zapraszamy do końca marca.

Natomiast przygodę z fotografowaniem w naszej Bibliotece zaczynamy już 19 lutego o godz. 17.00. Naszym przewodnikiem będzie Dominika Sowa, która tak mówi o swojej pasji – „Mija 17 miesięcy od kiedy rozpoczęłam pierwszy kurs „Wprowadzenie dla mam” na Akademii Fotografii Dziecięcej i nigdy nie pomyślałabym, że decyzja związana z rozpoczęciem nauki tak zmieni moje życie. Oprócz tego, że zdjęcia są coraz piękniejsze, tworząc piękną pamiątkę dla moich dzieci poznałam wiele cudownych dziewczyn pełnych pasji, wspierających mnie na każdym kroku. Zupełnie zmieniło się moje życie oraz priorytety.  Przecieram oczy i nadal nie wierzę, że to wszystko tak szybko się dzieje, a ja jestem tu gdzie jestem.”

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki