Muzyczne fanaberie z Izabellą Klebańską

2012-12-17 przez Biblioteka

Miłym akcentem dobiegającego końca 2012 r. było spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Woli Batorskiej z Izabellą Klebańską. Absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, osobą niezwykle muzykalną. Autorką scenariuszy do programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak: Tut turu, Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 r. otrzymała Statuetkę Yacha za najlepszy scenariusz  2001 r. do piosenki pt. „Rowerek” w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Od lat popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób. Spotkanie w związku z tym było roztańczone i rozśpiewane.

Młodzi czytelnicy nauczyli się rozpoznawać dźwięki różnych instrumentów muzycznych. Pisarka wskazywała na ich związki z otaczającą nas przyrodą. Dzieci poznały nutki, tajniki melodii i tańca, aktywnie w tym uczestnicząc. Przechodząc szybki kurs figur i kroków tańczyły: Mazura, Poloneza i Branle. Pani Klebańska nie tylko grała na skrzypcach, ale również w plastyczny sposób prezentowała swoje utwory. Spotkanie oparte było na zbiorze książek: Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Muzyczna zgraja, Kaprys żart i inne muzyczne fanaberie, Jak tańczono przed wiekami, Akolada 8 stopień wtajemniczenia.

Dzieci miały możliwość nabycia książek autorki i zdobycia dedykacji z jej autografem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I,II i III  Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej, którzy nagrodzili naszego gościa brawami i bukietem kwiatów.