"Na szacunek zasługuję i innym go okazuję"

2013-04-29 przez Biblioteka

W drugim semestrze klasa IA ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach uczestniczy w comiesięcznych zajęciach "Spotkania z biblioterapią" w Bibliotece Publicznej w Staniątkach.
Celem spotkań biblioterapeutycznych jest m.in. wskazywanie prawidłowych form zachowania, promowanie czytelnictwa, uświadamianie, czym jest szacunek oraz w jaki sposób należy go okazywać, a także integracja klasy.
Na zajęciach czytane są psychoedukacyjne teksty, a podsumowaniem każdego tematu są prace manualne uczniów.
Na przykład kiedy realizowany był temat „Wszystkie dzieci są jednakowe” pierwszoklasiści odrysowywali od schematu postacie dzieci, wycinały je i zdobiły, a na końcu wszystkie złączyły. W ten sposób doszli do wniosku, że nie powinni się dzielić pomimo różnic, lecz integrować ze sobą.
26 kwietnia odbyły się warsztaty pt. "Na szacunek zasługuję i innym go okazuję", które są kolejnym spotkaniem z programu pt: "Szkoła - moje nowe miejsce". Dzieci starały się zdefiniować czym jest szacunek, dyskutowały na temat sposobów jego okazywania. Czytany tekst i zabawy wykorzystane podczas spotkania utwierdziły uczestników w przekonaniu, że każdy z nas zasługuje na szacunek.