Nasz Mikołaju witamy Cię

2014-12-04 przez Biblioteka

3 grudnia w środowe popołudnie czytelnię niepołomickiej Biblioteki wypełnił śmiech i gwar blisko 30-osobowej gromadki dzieci, w wieku od 5  do 9 lat. Każde z nich bowiem chciało spotkać długo wyczekiwanego (cały rok) i kochanego przez wszystkich Św. Mikołaja.

Zanim jednak nastąpiła ta magiczna chwila, dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach, które umiliły im czas oczekiwania na upragnionego gościa. Na początek poprzez  gawędę, przybliżono im postać Św. Mikołaja a następnie „sprawdzono” wiedzę małych uczestników w quizie pod hasłem „Co więcej wiem o Świętym Mikołaju?” W trakcie spotkania dzieci również tańczyły, poruszając się rytmicznie  w takt muzyki w  zaproponowanych zabawach ruchowych... A potem kilkoro z nich rysowało z zawiązanymi oczami na dużym arkuszu papieru postać bałwanka. Ocena zaś wykonania zadania plastycznego należała do pozostałych dzieci , które zwycięzcę nagrodziły  brawami.

Kulminacyjnym momentem tej niezwykłej imprezy przedświąteczno-mikołajkowej było przybycie Mikołaja z dwoma workami prezentów, który pojawił się wśród dzieci, gdy tylko usłyszał ich gromkie zawołanie „Nasz Mikołaju, witamy Cię, Nasz Mikołaju rozgość się, Nasz Mikołaju nadszedł twój czas, Nasz Mikołaju zostań wśród nas”. Zadowoleni milusińscy „porwali”  Mikołaja do wspólnego „pląsania”, co niezmiernie go ucieszyło. Następnie nasz niezwyczajny gość obdarował prezentami wszystkie dzieci, na twarzyczkach których, malowały się ciekawość, zadowolenie, ale też wzruszenie.

Po pożegnaniu z Mikołajem i wspólnej  pamiątkowej  fotografii, szczęśliwi   milusińscy zasiedli  do stolików by w konkursie plastycznym pt. „ Portret świętego Mikołaja” „wyczarować”  różnorodne ich wizerunki   za pomocą kredek, flamastrów i plasteliny. Nagrody w konkursie dla wszystkich małych uczestników  ufundowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce. Mikołajkowa impreza w Bibliotece była niezwykle udana. Warto zatem czekać na ten jeden dzień w roku, z Mikołajem w roli głównej.