Nasza mała ojczyzna

2009-02-06 przez Biblioteka

W ramach współpracy Biblioteki Publicznej w Podłężu i Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu, w naszej siedzibie zostały zaprezentowane prace plastyczne wykonane przez wychowanków podłęskiego przedszkola. Autorami prac są 6-latki : Joanna Stolarska, Jakub Makowski i Szymon Ptasznik.

Inspiracją prac była legenda o powstaniu nazwy wsi Podłęże oraz zabytki Niepołomic i Podłęża. Mali artyści wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i ogromnym talentem. Prace są bardzo oryginalne, wykonane różnymi technikami plastycznymi przy użyciu całej gamy kolorów. Dzieci w swich pracach uwieczniły kaplicę Św. Józefa, kościół i szkołę podstawową w Podłężu, a także niepołomicki zamek, rynek i kościół. Patrząc na rysunki o podłęskiej legendzie od razu możemy się domyślić skąd wzięła się właśnie taka nazwa naszej miejscowości.

Odwiedzający Bibliotekę z ochotą oglądają naszą małą wystawę i kierują wiele miłych uwag pod adresem wykonawców eksponowanych prac. Z pewnością prace przedszkolaków jeszcze wielokrotne będą gościć w naszej placówce i już dziś zachęcamy do ich obejrzenia.