Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Nasze Bezpieczeństwo

2015-09-22 przez Biblioteka

Pod hasłem "Nasze Bezpieczeństwo" 21 i 22 września w Bibliotece Publicznej w Podłężu rozpoczęły się zajęcia biblioterapeutyczne. Uczestnikami tych spotkań były grupy „Pszczółek” i „Misiów” z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu.  Pierwsze warsztaty dotyczyły służb ratunkowych. Aby pomóc dzieciom lepiej zrozumieć temat, prowadząca zajęcia Pani Aneta Kurak posłużyła się wierszykami autorstwa Wiesława Drabika pt. „Straż Pożarna”, „Pogotowie”, oraz „Policja”. Przedszkolaki świetnie orientowały się w zadaniach jakie spełniają wspomniane służby i chętnie opowiadały o swoich przeżyciach związanych z działalnością tych grup ratowniczych. Interpretacja pojęcia ”bezpieczeństwo” również nie przysporzyła im trudności. Zabawa ruchowa, kolorowanie pojazdów służb ratunkowych i gra słowna pomogły naszym gościom utrwalić numery telefonów alarmowych. Teraz, zarówno „Pszczółki” jak i „Misie” doskonale wiedzą co należ zrobić gdy istnieje jakieś niebezpieczeństwo i dlatego każdy uczestnik biblioterapii został odznaczony orderem „Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Już w następnym tygodniu kolejne zajęcia!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki