Nasze emocje

2016-11-08 przez Biblioteka

Czwartkowe spotkanie, 3 listopada, którego uczestnikami były dzieci z Przedszkola Olimpijskiego, dotyczyły emocji, a mianowicie złości. Przedszkolaki wysłuchały bajki o Protku, który swoim zachowaniem odstraszał dzieci i bardzo im dokuczał. Dzieci z wielkim ożywieniem relacjonowały zachowanie naszego bohatera i poddawały słuszne uwagi, co powinien zrobić, aby radzić sobie ze złością. Okazało się, że świetnym sposobem na wyzbycie się negatywnego uczucia, z którym często się spotykamy, jest rysunek. Protek gdy się zezłościł, siadał do stolika i gwałtownymi ruchami malował całą swoją złość, a potem ją wyrzucał. Okazało się, że dzieci bardzo trafnie dobrały kolorowy malując złość i radość. Niektórzy nawet odważyli się tak jak Protek, stargać, apotem wyrzucić rysunek ze złością. Teraz już przedszkolaki wiedza jak opanować złość.

Spotkanie odbyło się w Laboratorium Aktywności Społecznej Open Space