Nasze emocje

2015-06-12 przez Biblioteka

12 czerwca grupa Kubusiów Puchatków z Przedszkola Samorządowego im. św. Kingi w Podłężu rozpoczęła cykl biblioterapeutyczny poświęcony EMOCJOM. Hasło pierwszego spotkania to - „Nasze emocje”. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozmowy prowadzącej pani Anetki Kurak z przedszkolakami o tym czym są emocje.

Następnie odbyła się prezentacja każdego uczestnika i zabawa w wyrażanie emocji za pomocą mimiki twarzy. Żeby lepiej zrozumieć zagadnienie dzieciaczki wysłuchały tekstu Hanny Hajzak pt. „Cztery elfy”. Bohaterowie tego opowiadania doskonale uwidocznili emocje, które towarzyszą każdemu od najmłodszych lat. Tak więc, był elf Szczęśliwy, Wesoły, Smutny i Zły. Ich przygody pokazały przedszkolakom, że w zależności od sytuacji odczuwamy różnego rodzaju emocje. Kubusie mogły wyrazić swoje emocje w czasie wspaniałej zabawy ruchowej, a zwieńczeniem spotkania było wykonanie pięknych papierowych pacynek-elfów.

Kolejna wizyta Kubusiów Puchatków w Bibliotece już za tydzień!