Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Nie szata zdobi człowieka

2012-01-30 przez Biblioteka

Spotkanie z Biblioterapią

30 stycznia 2012 r. odbył się kolejny warsztat z cyklu „Spotkania z biblioterapii”. Uczestnikami zajęć byli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach. Scenariusz pt. „Nie szata zdobi człowieka” został oparty na tekście „Kłopoty z modą” Kingi Kowalskiej. Celem wspólnej pracy było uświadomienie dzieciom kim są, jakie mają zalety. Wzmacnianie grupy, obniżenia lęku przed odrzuceniem przez klasę oraz kształtowanie umiejętności wypowiadania się na jakiś temat.

Czytana lektura bardzo zainteresowała uczestników. Wspólnie staraliśmy się pomóc rozwiązać problem Lusi - głównej postaci literackiej. Każdy uczestnik miał możliwość zaprezentowania własnej wersji wydarzeń. Po gorących dyskusjach doszliśmy do sedna tematu. Dzieci potwierdzały, że nie liczy się to co mamy na sobie, że nie wolno kogoś oceniać po wyglądzie. Zwróciły uwagę na pozytywne cechy wewnętrzne, które są ważniejsze od panujących modowych trendów.

Zajęcia zostały wzbogacone zabawami tematycznymi, które wywołały wśród uczestników wiele radości i emocji. Między innymi dzieci ozdobiły drzewo papierowymi dłońmi, na których pisały swoje pozytywne cechy charakteru.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki