Nie znoszę garniturów

2010-06-28 przez Biblioteka

Uśmiechnięty, pełen pozytywnej energii, ciepła i humoru – tak można przedstawić gościa Biblioteki Publicznej w Podłężu. 26 maja odbyło się spotkanie czwarto i piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Podłężu, z Panem Marcinem Pałaszem, autorem wielu poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, a także słuchowisk. Pan Marcin przyjechał do nas z Wrocławia, gdzie mieszka i pracuje. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, w tym dwukrotnym laureatem wyróżnienia w Konkursie Literackim im. Karola Makuszyńskiego. Ale nie statuetkami chwalił się nasz gość, mówił, że największą nagrodą jest dla niego uśmiech na twarzy dziecka, który wywołują jego książki. Jak sam przyznał nie umie pisać poważnych tekstów, najlepiej radzi sobie z wesołymi historiami dla młodych czytelników. Pisanie sprawia mu ogromną przyjemność i radość. Cieszy się z każdej, ze swoich dotychczas opublikowanych 16 książek. Wciąż ma nowe pomysły, które czekają na realizację. Autor chętnie opowiadał o różnych śmiesznych sytuacjach w życiu, które wykorzystał w swoich książkach. Zdradził też, że lubi z synem grać w piłkę nożną, ale nie znosi zakładać garnituru.

Nasza Biblioteka przez ponad godzinę rozbrzmiewała śmiechem i głosami dzieci. Bardzo dobry kontakt z pisarzem sprawił, że dzieci śmiało zadawały najróżniejsze pytania i brały czynny udział w spotkaniu.
Nasz gość zachęcał wszystkich, by nie zniechęcać się w niepowodzeniach i próbować stale rozwijać swoje umiejętności i zdolności. Zwrócił też uwagę, że warto być pozytywnie i optymistycznie nastawionym do otaczającej nas rzeczywistości.

Wszystkim bardzo przypadł do serca nasz gość. Jego bezpośredniość sprawiła, że każdy czuł jakbyśmy znali się od zawsze. Spotkanie było bardzo udane, nie zabrakło oczywiście kwiatów i podziękowań dla autora oraz pięknych dedykacji w książkach dla młodych czytelników. Dziękujemy za wszystkie miłe chwile Panie Marcinie i mówimy „Do zobaczenia”.