Niecodzienne tematy

2013-05-07 przez Biblioteka

30 kwietnia odbyło się ostatnie „Spotkanie z Biblioterapią”, w których udział brały dziewczęta z klasy II f , niepołomickiego Gimnazjum. Realizowany program biblioterapeutyczny dotyczył profilaktyki niedostosowania społecznego i obejmował cztery spotkania: „Poszukiwana”, „Czy tak ma wyglądać moje życie?”, „Nadal jestem za gruba” oraz „Agresywna, asertywna czy uległa”. Celem warsztatów było ukazanie przyczyn, przejawów i skutków, jakie niesie ze sobą niedostosowanie społeczne. Spotkania te powinny pomóc w nawiązywaniu poprawnych relacji z rówieśnikami, skłaniały do refleksji nad dotychczasowym życiem, a także dostarczyły podstawowych wiadomości na temat anoreksji i asertywności. Podczas zajęć wykorzystano teksty pt. „Następczyni tronu” M. Pawlikowskiej, „Baśń o czterech braciach” I. Boreckiej, „Karina” E. Jodko- Kuli (fragmenty) i „W dżungli życia” B. Pawlikowskiej (fragmenty). Ponadto warsztaty były wzbogacane zabawami, które aktywizowały grupę.