Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Niełatwy temat,

2015-05-21 przez Biblioteka

W poniedziałkowy poranek, odbyło się drugie spotkanie z grupą Krasnoludki. Dzieciaczki z Przedszkola Sióstr Augustianek wzięły udział w warsztacie pt. „Czy jestem czasami uparty jak osioł?”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały wiersza Wiesława Drabika pt. „Osiołeczek Uparciuszek”. Krótki tekst kończył się morałem, że upór może przynieść niekorzystne efekty. Dzieci chętnie wzięły udział w rozmowie jak to u nich jest  z uporem, i kiedy najczęściej mają z nim doczynienia. Następnie trafnie przypisywały cechy ludzkie do zwierząt. Uparty oczywiście był osiołek. Inne zwierzaki jak kot czy kameleon, otrzymały adekwatne przydomki, które dzieci umiały wytłumaczyć. Miłym akcentem spotkania była zabawa ruchowa „Przypnij osiołkowi ogonek”.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki