Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Niemiecki dla najmłodszych

2015-04-02 przez Biblioteka

W minioną środę odbyła się pierwsza lekcja języka niemieckiego. Zajęcia poprowadziła pani Ania Marzec. Spotkanie dla najmłodszych nie przypominało tradycyjnej lekcji szkolnej. Poprzez zabawę dzieciaczki oswajały się z nowym językiem. Namiastka nauki niemieckiego pojawiła w trakcie ferii bibliotecznych. Dlatego dla niektórych pewne fragmenty przygotowanego materiału okazały się powtórką, jak na przykład nazwy kolorów czy sposób powitania się. Jednak dla wszystkich uczestników nowością było słownictwo związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci zapamiętały jak po niemiecku brzmi zajączek, jajka oraz cyfry od jeden do sześciu. W trakcie zajęć nie zabrakło ćwiczeń plastycznych o tematyce świątecznej i wesołych piosenek, oczywiście w języku niemieckim.   

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki