"Niepołomice w różnych odsłonach"

2015-12-07 przez Biblioteka

Zapraszamy do bibliotecznej "Galerii na Schodach" na wystawę fotografii Małgorzaty Grochot - "Niepołomice w różnych odsłonach". Na wystawie prezentujemy część fotografii Niepołomic, które powstawały przez dwa lata od 2012 do 2014 r. Ukazują one nasze miasto nie tylko w różnych porach roku, ale także dnia i nocy.

Małgorzata Grochot - rodowita niepołomiczanka, na co dzień mieszkająca w Krakowie. Typowy sangwinik, wielka miłośniczka kotów i niepoprawna optymistka z artystyczną duszą.

Z wykształcenia lekarz. Ukończyła medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest na 3 roku specjalizacji z Chirurgii Dziecięcej. Zanim pochłonęło ją powołanie lekarskie udzielała się społecznie. Wiele lat poświęciła działalności w 7 Niepołomickiej Drużynie Harcerek „Szatra”, była również drużynową „Zielonych Iskierek” – drużyny zuchowej. Spod jej skrzydeł „wyfrunęło” wiele zaradnych druhen. Była również aktywną wolontariuszką w Małopolskim Hospicjum Dziecięcym.

Z zamiłowania podróżniczka, wszystkie odwiedzane zakątki świata rejestruje przez obiektyw. Autorka milionów zdjęć. Najpiękniejsze pochodzą prosto z serca rodzinnych Niepołomic.

Obecnie rozwija się i kształci zawodowo w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu.

Zapraszamy do oglądania wystawy w naszej "Galerii na Schodach" w godzinach pracy Biblioteki.