Niepołomickie legendy

2014-05-29 przez Biblioteka

28 maja, w przeddzień Dni Niepołomic, legendy naszego pięknego miasta i okolicy zdominowały środowe popołudniowe spotkanie z grupą starszą. Poznając sześć najważniejszych legend i baśni umieszczonych w zbiorze „O lichu, co króla mamiło” Mariusza Niemyckiego, pracowaliśmy metodą projektu rozpisując miejsca akcji, bohaterów pozytywnych i negatywnych, jak też wydarzenia opisywane w podaniach. Dzięki temu stworzyliśmy tablice orientacji w baśniowej przestrzeni Niepołomic, na których podstawie w następnym tygodniu stworzymy planszę do gry. Będzie ona pełna niebezpieczeństw, nagłych zwrotów akcji, baśniowych bohaterów i hojnych władców, w które obfitują historie z naszego regionu.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wybrali po jednej postaci z legend i na jej wzór oraz podobieństwo wykonali kartonowe pionki do gry, które można podziwiać w oddziale dla dzieci. Na następne zajęcia z grupą starszą zapraszamy już w przyszłym tygodniu, tj. 4 czerwca 2014 roku, jak zwykle o godz. 16:00.