Niezwykłe przygody Julki Kulki, Mai i Psotnic podwórkowych.

2014-05-19 przez Biblioteka

W słoneczne przedpołudnie 19 maja gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Podłężu Pana Rafała Witka – autora wierszy, powieści i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży oraz współautora podręczników szkolnych do nauczania początkowego. Na spotkanie z warszawskim pisarzem zaprosiliśmy zeróweczkę z Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Grupa pięćdziesięciorga dzieci była zachwycona poczuciem humoru i bezpośredniością Pana Rafała, który błyskawicznie nawiązał z nimi kontakt i zainteresował swoimi publikacjami.

Okazało się, że przedszkolaki doskonale przygotowały się do tej wizyty. Chętnie wymieniali tytuły poznanych już książek i opowiadali o ich bohaterach. Ochoczo brali udział we wspólnej zabawie, a niektórzy wykazali się ogromną odwagą wyciągając z wielkiej walizki ulubionego węża autora. A, że był to wąż prysznicowy, to już całkiem inny wiersz!

Szczególnie cieszy nas, że dzieciom bardzo spodobała się seria książek „Czytam sobie”, która jest przeznaczona dla najmłodszych. Różne poziomy trudności tych książeczek pomagają dostosować tekst do umiejętności małego czytelnika. Zerówkowicze zadawali Panu Rafałowi mnóstwo najróżniejszych pytań i poprosili o autografy w zakupionych książeczkach.

Półtoragodzinne spotkanie autorskie minęło w zawrotnym tempie, nie było czasu na nudę i ziewanie. Działo się naprawdę wiele, było żywiołowo i bardzo, bardzo wesoło. Zapraszamy do pożyczania w naszej Bibliotece książek Rafała Witka, które z pewnością pomogą w nauce czytania początkującym orazświetnie wypełnią czas i dostarczą wspaniałych wrażeń starszym czytelnikom.