Nikt nie jest doskonały

2017-04-12 przez Biblioteka

Nikt nie jest doskonały- to hasło środowych zajęć biblioterapeutycznych, jakie odbywały się 12 kwietnia w bibliotece w Staniątkach. Celem zajęć było zbudowanie atmosfery bezpieczeństwa, zwrócenie uwagi dzieciom, że nikt w gruncie rzeczy nie jest doskonały, ale każdy z nas ma wyjątkowe talenty. Ważne było y także uzmysłowienie uczestnikom, że aby czuć się dobrze w grupie powinniśmy dbać o siebie i akceptować się nawzajem.

Po krótkim wprowadzeniu dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w pierwszym zadaniu a mianowicie uczestnictwu w zabawie integracyjnej „Prezent” polegający na tym, aby każdy uczestnik na otrzymanej białej kartce po zastanowieniu się narysował, co zrobiłby dla klasy gdyby posiadał super moc. Rysunki zostały umieszczone w pudełku-prezencie a następnie omówione na forum.

Następnie Pani Anetka przeczytał tekst Steve Smallman „Niedoskonały pingwin” a dzieci podzieliły się wrażeniami po przeczytanym, tekście. Dyskusja była bardzo burzliwa, ale przyniosła zarówno wiele pytań jak i odpowiedzi.

Ostatnim punktem zajęć był przygotowanie magicznego syropu, którego składniki, czyli wszystko to co chcieliby, aby działo się grupie. Dzieci zapisały swoje magiczne składniki na kartkach i przykleiły karteczki na dużej kartce papieru w kształcie butelki syropu. Tak sporządzony syrop ma podobno pomóc w wyeliminowanie problemów, z jakim może borykać się klasa na co dzień.