O Ciepłym i Puchatym

2016-05-18 przez Biblioteka

17 maja, do naszej Biblioteki, ponownie zawitała grupa dzieciaczków z niepołomickiego Przedszkola Olimpijskiego. Tym razem dzieci zostały „zabrane” do małego miasteczka, w którym działy się dziwne rzeczy. A wszystko to za sprawą ciepłego i puchatego. Bajka autorstwa Anny Dodziuk, uświadamiała słuchaczom, że ciepłe i puchate to dobro, którym możemy obdarowywać innych. Im więcej się nim dzielimy, tym więcej do nas powraca. To skłoniło nas do rozmowy, która znalazła odpowiedź na pytania: Co to znaczy być dobrym? Co możemy zrobić dobrego dla innych? Na zakończenie wspólnego poranka dzieci wykonały kolorowe serca, na których namalowały same dobre rzeczy dla swoich ukochanych bliskich.