Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

O matematyce i jej języku

2017-06-14 przez Biblioteka

13 czerwca w nasze progi zawitali piątoklasiści. Dzieciaki z niepołomickiej Szkoły Podstawowej miały okazję wziąć udział w „matematycznym warsztacie”. Sam temat warsztatu: „O matematyce i jej języku - historia i związki z literaturą” brzmiał ciekawie i obiecująco. A było bardzo interesująco.

Prowadząca zajęcia, pani Barbara Dubiecka-Kruk, przybliżyła uczestnikom historię zapisu licz, pokazała systemy liczbowe, które były używane przez starożytne cywilizacje. Piątoklasiści mogli zobaczyć sposób kształtowania się zapisu cyfr stosowanego współcześnie. Ponadto uczniowie poznali cechy zapisu informacji z użyciem języka matematycznego oraz przykłady najstarszych szyfrów. W czasie warsztatów zostały zaprezentowane przykłady wykorzystania matematyki w literaturze oraz literatury w matematyce. 

Spotkanie zostało zrealizowane pod patronatem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. Miejscem warsztatu była sala w Laboratorium Aktywności Społecznej Open Space (podpiwniczenie Biblioteki Publicznej w Niepołomicach). 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki