O smoku spod Wawelu

2017-05-31 przez Biblioteka

30 maja przybyły do nas dzieci z Niepołomickiego Przedszkola Olimpijskiego. Grupa maluchów przystąpiła do siódmego warsztatu w ramach projektu „Witajcie w naszej bajce”. Tym razem „olimpijczycy” stanęli oko w oko ze Smokiem Wawelskim.

Na początku dzieci w małych grupkach układały puzzle. Z układanych puzzli wyłoniły się zielone smoczyska. Na szczęście żaden maluch się ich nie bał. Toteż przystąpiliśmy do czytania legendy „O smoku spod Wawelu” według Wojciecha Widłaka. Okazało się, że legenda jest dobrze znana małym słuchaczom. Pomimo tego, końcówka dawnej opowieści, prawdziwej czy też nie, wzbudziła wielkie emocje wśród przedszkolaków. Zajęcia zostały wzbogacone pracami plastycznymi. Dzieci wykonały smoka zionącego ogniem!