Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

O tolerancji

2016-06-09 przez Biblioteka

7 czerwca, dzieci z niepołomickiego Przedszkola Samorządowego, uczestniczyły w drugim spotkaniu

z cyklu „Dobre serduszko mam”. Wtorkowy warsztat został przeprowadzony pod tytułem: „Uczymy dzieci tolerancji”. Grupa Gwiazdeczek wysłuchała bajki autorstwa Beaty Barbary Jadach pt. „Mali przyjaciele”. Słuchacze śledząc losy Igiełki- szaraczka, który miał szorstką, brzydką sierść, zrozumieli, że każdy zasługuje na szacunek. Igiełka odtrącany ze względu na kłujące futerko, miał dobre serduszko i wykazał się wielką odwagę. Takie zachowanie sprawiło, że poznał prawdziwego przyjaciela, któremu nie przeszkadzała szorstka sierść.

Po „lekturze” dzieci ochoczo przystąpiły do wyrabiania masy solnej. Z przygotowanego ciasta powstały serca, które na pewno zostaną wręczone kochanym osobom.  

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki