Ojczyzna to kraj dzieciństwa

2009-03-24 przez Biblioteka

Spotkanie z Zofią Wiśniewską

"Ojczyzna to kraj dzieciństwa(...)
to jest ta mała najbliższa ojczyzna
miasto miasteczko wieś ulica dom podwórko(...)
(...) ojczyzna jest blisko na wyciągnięcie ręki"
(Tadeusz Różewicz)

20 marca 2009 r. w Bibliotece Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim odbyło się spotkanie z Zofią Wiśniewską, autorką zbiorków i publikacji, które pomagają dzieciom i młodzieży w poznawaniu dziedzictwa kulturowego i tradycji regionalnej naszej „Małej Ojczyzny”

W spotkaniu uczestniczyli gimnazjaliści z Niepublicznego Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim. Dla uczniów związek z własnym regionem jest sprawą istotną i ważną, albowiem daje im poczucie bycia u siebie i bycia sobą. Wyrazem wdzięczności za udane spotkanie były kwiaty dla Pani Zofii Wiśniewskiej.