Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

„Opowieści wigilijnej Gwiazdki”

2012-12-20 przez Biblioteka

Ostatnie w tym roku popołudniowe spotkanie z maluszkami inspirowane było zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Spotkaniu zatem towarzyszyła świąteczna atmosfera.

Rozpoczęliśmy od wspólnego ubierania choinki, przystrajając ja w kolorowe bombki, papierowe gwiazdeczki i złote łańcuchy. Kiedy choinka była już „ozdobiona „ i rozbłysły na niej światełka, zrobiło to ogromne wrażenie na dzieciach. Następnie w trakcie pogadanki najmłodsi poznali symbolikę Świąt m.in. strojenie choinki, składanie  świątecznych życzeń,  spożywanie kolacji wigilijnej czy symbol Gwiazdy Betlejemskiej. Wiadomości te  zaczerpnęliśmy z książki Beaty Kołodziej pt. „ Rodzinne świętowanie: Ilustrowany przewodnik po świętach dużych i małych”

Dopełnieniem  świątecznego  spotkania było samodzielne zdobinie przez dzieci ”papierowych zielonych choinek”  oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki