Ostatnie przed wakacjami „Podróże po dziecięcej literaturze”

2014-06-26 przez Biblioteka

25.06 odbyło się ostatnie popołudniowe spotkanie z udziałem 5 i 6 letnich dzieci. I tym razem nie zawiedli nas nasi „wierni” uczestnicy, którzy punktualnie zjawili się w Bibliotece. Było więc jak zawsze wesoło i gwarnie. Ponieważ przed nami czas wakacyjnych podróży, tych bliskich i dalekich, „wybraliśmy” się razem z bohaterem książeczki czerwonym samochodzikiem Frankiem i jego przyjaciółką Błyskawicą na wycieczkę po Polsce. Odwiedziliśmy Gdańsk, gdzie przywitał nas Neptun - bóg morza. W Warszawie spotkaliśmy Syrenkę, która opowiedziała nam o tym, jak dopłynęła Bałtykiem do Wisły. W Krakowie zaś obejrzeliśmy pochód Lajkonika i wysłuchaliśmy legendy o Smoku Wawelskim. Z Krakowa udaliśmy się w góry Tatry. Tam podziwialiśmy piękne krajobrazy, a potem na polance w towarzystwie niedźwiedzia zjedliśmy oscypki.

Popołudniowe zajęcia urozmaicono także kilkoma zabawami relaksacyjno-ruchowymi. „Kto cię woła?”, „Co jest ukryte w tajemniczej torbie?” czy „Bal zabawek” to propozycje ruchu i zabawy, które wywołały wiele emocji i gromkiego śmiechu. Następnie dzieciaki bardzo chętnie, za pomocą pasteli i kredek „wyczarowywały” obrazki ilustrujące wypoczynek nad morzem, w krainie jezior czy w górach. A kiedy czas spotkania dobiegł końca, było nam troszeczkę smutno, że na tego typu zajęciach spotkamy się dopiero jesienią. Pocieszeniem jednak był fakt, iż już za chwile rozpoczynają się wakacje, a my przecież wszyscy kochamy te letnie słoneczne dni.

Prezenty w postaci książeczek pt. „Opowieści starego Krakowa” wraz z pięknymi, kolorowymi dyplomikami oraz życzenia wspaniałego wypoczynku były zwieńczeniem naszych „Podróży po dziecięcej literaturze”.