Ostatnie zajęcia

2016-06-09 przez Biblioteka

W Bibliotece Publicznej w Zabierzowie Bocheńskim, dn. 08 czerwca 2016 r. uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim odbyli ostatnie spotkanie biblioterapeutyczne z cyklu „ Wciągający wirtualny świat”, „Żółty berecik pod takim tytułem odbyły się trzecie z rzędu warsztaty,  które przygotowała i prowadziła  Pani Aneta Kurak, pracownik Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.

Dzieci zapoznały się z korzyściami i zagrożeniami jakie niesie Internet na podstawie przeczytanego tekstu Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel z książki „Bezpieczna Bajka”

Podsumowując, można stwierdzić, że bez wątpienia Internet pomaga dzieciom w nauce, rozwoju i poznawaniu wirtualnej komunikacji, która stała się nieodłączną częścią naszego życia, ale trzeba z niego korzystać w pełni świadomy i bezpieczny sposób.

Pani Anetka uczulała i uświadamiała dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślała, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Przestrzegała o ostrożności przy podawaniu swoich prywatnych danych. Na zakończenie spotkania Pani Anetka wręczyła uczniom dyplom.